Test A2-B1

  Nimi ja perekonnanimi
  Telefon
  E-post

  1) Loe teksti ja vali lünka sobiv sõna

  ( külm, sajab, puhub, tagasi, temperatuur, päevitad, paistab, soojem, nagu, kingitus, proovinud, sööd )

  Millal sa Eestisse (1) tuled? Parem ära tule, sest ilm on siin praegu väga (2) Vihma (3) kogu aeg, (4) põhjatuul, väljas on torm. Ma tegin nalja. Tegelikult on meil ilm väga hea. Päike (5) ja meri on soe. Õhu (6) on 26 kraadi. Ma arvan, et ilm on Eestis praegu (7) kui Kanaari saartel. Ka sa oled juba pruun? Sa vist (8) seal iga päev. Huvitav, missugune ilm teil seal on. Vesi on vist (9) basseinis. Kirjuta mulle, mida sa seal (10) ja jood. Kas sa oled juba (11) rahvustoite? Osta mulle mingi (12) , näiteks külmiku magnet. Kui sa tuled tagasi, siis lähme kohvikusse ja sa näitad mulle oma puhkuse pilte.

  2) Loe teksti ja vali lünka sobiv sõna

  Kersti ja Mart tutvusid Tartus, kui nad olid üliõpilased. Mõlemad tundsid huvi hiina keele (1) ja peagi nad abiellusid. Pekingisse õppima läksid nad viis aastat (2) . Kui nad esimest korda Pekingisse (3) , siis tundsid nad ennast nagu võõral planeedil. Kuigi nad olid õppinud hiina keelt, ei saanud nad midagi aru. Hiinas on kombed hoopis (4) kui Eestis. Näiteks (5) naised ja mehed ühiselamus koos elada isegi siis, kui nad abielus olid. Ka Kersti ja Mart pidid (6) elama niikaua (7) nad endale korteri leidsid. Hiinlased on väga töökad. Paljudel neist on oma ärid, (8) nad töötavad seitse päeva nädalas ja puhkavad (9) paar päeva aastas. Kersti ja Mart õppisid Pekingis kuus kuud hiina keelt ning Kersti ütles, et ta sai selle aja jooksul hiina keele (10)

  1. eest, vastu, jaoks
  2. edasi, tagasi, mööda
  3. jõudsid, tahtsid, õppisid
  4. teistsugused, igasugused, missugused
  5. ei leidnud, ei olnud, ei tohtinud
  6. koos, eraldi, eriti
  7. kuni, kui, millal
  8. kui, kus, millal
  9. kuus, vaid, ning
  10. õigeks, selgeks, pähe

  3) Koosta kontorile müügikuulutus.

  Kus kontor asub? Kui suur on kontori üldpind? Missugused ruumid seal on? Missugune on vaade aknast? Kirjelda, mis materjalist on kontori sisustus (klaasist, metallist, puust, plastmassist, nahast, riidest). Millised on parkimis- ja ühistranspordi võimalused. Kui suured on kommunaalkulud? Kui suur on rent? Kas ruumis on sundventilatsioon? Kas koridori uks käib lukus? Mis seal veel on?